PRODUCENCI

WYSZUKIWARKA
NEWSLETTER
Interesuje Cię nasza oferta? Wpisz swój e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych produktach.
EIC » Producenci » Tannoy

TANNOY

Tannoy Historical

Ponad 80 lat inwencji w branży audio

Produkty niewielu firm miały tak duży wpływ na nasze życia, że ich nazwy wchodziły do słowników jako nazwy własne tych innowacyjnych przedmiotów. Występują chlubne wyjątki, takie jak Biro – będący w języku angielskim synonimem długopisu czy Hoover – oznaczający odkurzacz. Natomiast na polu audio, Tannoy wyróżnia się dzięki swojemu sukcesowi w rozwijaniu wczesnych systemów urządzeń rozgłoszeniowych, a następnie potwierdzając swoją reputację w pionierskich rozwiązaniach audio. Słowo Tannoy jest synonimem dźwięku i pojawia się ono w słowniku jako 'system komunikacji wyposażony w głośniki, stosowany do emitowania ogłoszeń w budynkach publicznych'. A określenie 'Over the Tannoy' jest powszechnie stosowane do opisu dokonywania ogłoszeń publicznych.

Tannoy jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych marek audio na świecie, która powstała jako Tulsemere Manufacturing Company w 1926 r. Nazwa pochodzi od prostownika wynalezionego przez założyciela firmy - Guya Fountaina, utworzonego ze stopu tantalu i ołowiu. Ten stop tantalu i ołowiu (Tantalum-Lead Alloy) stał się podstawą słynnej obecnie na całym świecie nazwy Tannoy.

Atlantis Hotel Resort

Ogólnoświatowa obecność

W chwili obecnej Tannoy jest marką, którą można znaleźć nie tylko w domach wyróżniających się entuzjastów hi-fi, lecz również w wielu najbardziej prestiżowych instalacji dźwiękowych na całym świecie. Wśród przykładów znajdziemy Hong Kong Convention Centre, operę w Sydney, teatr London Palladium oraz hotele Bellagio i Hard Rock w Las Vegas, a ostatnio Burj Khalifa i Atlantis Hotel Resort w Dubaju oraz Yas Marina Hotel przy torze F1 w Abu Dhabi F1, aby wymienić tylko kilka. Szkocka siedziba główna firmy usytuowana jest w Coatbridge, w pobliżu Glasgow, gdzie znajduje się od 35 lat. Wszystkie produkty Tannoya są w istocie wciąż opracowywane, konstruowane i tworzone w jego brytyjskiej bazie, tamże ma również miejsce ich produkcja.

Tworzenie nowych produktów zyskało nową energię i pasję, gdy Tannoy stał się częścią holdingu TC Group w 2002 r.

Holding TC Group składa się aktualnie z kilku indywidualnych przedsiębiorstw technologii audio, wśród których znajduje się TC Electronic, lider w segmencie produktów MI i studyjnych, jak również szwedzki specjalista w segmencie wzmocnienia - Lab.gruppen oraz innowatorzy w dziedzinie przetwarzaniu sygnału - Lake. Połączone doświadczenie Tannoya, Lab.gruppen, Lake i TC Electronic umożliwia tym firmom na dzielenie się wynikami badań i rozwiązań, a produkty honorowane nagrodami, takie jak nowa linia Qflex Tanoya stanowią świadectwo tej ekscytującej synergii.

Tannoy Arena Lifestyle

Twórcy True Point Source

Tannoy pozostaje obecnie aktywny w trzech kluczowych sektorach audio: Hi-Fi użytku domowego, instalacjach dźwiękowych i monitorach studyjnych. W każdym z tych sektorów rynku Tannoy kontynuuje wdrażanie w swoich produktach wysoce rozwiniętych pochodne punktowego napędu źródłowego Dual Concentric™ zachowując zasady emitowania dźwięku znajdujące się w oryginalnej koncepcji konstrukcyjnej w tym, że łączy przejrzystą, płynną emisję dźwięku z właściwościami symetrycznej dyspersji punktowego napędu źródłowego (True Point Source). Najnowszy, powszechnie uznany system wzmocnienia dźwięku VQ Series i nowy flagowy głośnik hi-fidelity Kingdom Royal są najlepszymi przykładami tej ewolucji techniki najwyższej jakości bazującej na konsekwentnie rozwijanych zasadach.

Odwiedź serwis internetowy

PRODUKTY

produkt-symbol marki
SYSTEMY KOLUMN GŁOŚNIKOWYCH

Szeroka gama zestawów kolumn głośnikowych w bardzo szerokim zakresie cenowym. Dzięki urozmaiconemu wykończeniu pasują do każdego wnętrza.

produkt-symbol marki
KOLUMNY PODŁOGOWE

Nowoczesne wzornictwo i perfekcyjny dźwięk. Kolorystyka to synonim luksusu i dobrego smaku.

produkt-symbol marki
KOLUMNY CENTRALNE

Jeden z podstawowych elementow przestrzennego systemu dźwiękowego. Głos lektora, dialogi to ich podstawowe zadanie.

produkt-symbol marki
KOLUMNY PODSTAWKOWE

Kolumny, które spełnią twoje wymagania. Idealne wypełnią dźwiękiem twój pokój lub salon.

produkt-symbol marki
SOUNDBARY

W pełni samodzielne systemy dźwięku do współpracy z telewizorami zaprojektowane aby cieszyć się potężnym kinowym dźwiękiem.

produkt-symbol marki
SUBWOOFERY

Potęga i głębokość basu przy pełnej kontroli wzmacniacza nad bardzo trudną do okiełznania membraną - takie właśnie są subwoofery aktywne.

produkt-symbol marki
GŁOŚNIKI WYSOKOTONOWE

Rozszerzenie zakresu reprodukowanych częstotliwości powyżej 50 kHz porządkuje brzmienie w zakresie dźwięków podstawowych, a dodatkowo pozwala delektować się tym co niesłyszalne.

produkt-symbol marki
SERIA PRESTIGE

Przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przy zachowaniu minimalnej ingerencji w wystrój pomieszczenia.

produkt-symbol marki
GŁOŚNIKI INSTALACYJNE

Przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przy zachowaniu minimalnej ingerencji w wystrój pomieszczenia.

produkt-symbol marki
ELEMENTY MONTAŻOWE

Dzięki wykorzystaniu dodatkowych elementów montażowych, uchwytów lub statywów możliwe jest wykorzystanie głośników i kolumn w wielu ciekawych konfiguracjach.

Aktualności Nowości
Warunki korzystania Polityka prywatności
Onkyo Esoteric Quadral Tannoy PMC Synthesis Cyrus Audio Physic Opera Unison Research Fyne Audio Aivio M-Audio QuistCable KimberKable StraightWire HAEN
Kino domowe Hi-Fi Kolumny głośnikowe Radioodbiorniki Słuchawki Kable Akcesoria Agd
Gwarancja Gwarancja rozszerzona KGO
Formularz kontaktowy