MC Cadenza Black

Wkładka gramofonowa
  • Cena netto: 9 348,78 zł / szt. 11 499,00 zł / szt.

 

Cadenza Black jest zoptymalizowana pod kątem niesamowitej neutralności tonalnej, dynamiki i czystości dźwięku.

W modelu Cadenza Black zastosowana jest igła Nude Shibata ze wspornikiem wykonanym z boru. Efektywna masa systemu igła/wspornik jest wyjątkowo niska dzięki zastosowaniu bardzo cienkiego pręcika borowego. Ten materiał jest niezwykle sztywny i jeszcze lżejszy niż aluminium.

Zastosowany jest w niej również system tłumienia WRD / Wide Range Damping stosowany we wkładkach MC typu Windfeld, MC A90, MC Anna, Xpression i MC A95, w którym kontrolowane jest oddzielnie tłumienie wysokich i niskich częstotliwości.

Drut nawojowy cewki to sławny Ortofon Aucurum – pozłacany drut miedziany 6NX.

Cadenza Black doskonale sprawdza tam gdzie chodzi o szczegółowość, spójność i obrazowanie dźwięku.Wkładki serii Cadenza

W firmie Ortofon nie ustajemy w opracowywaniu najnowszych technologii mogących znaleźć zastosowanie w naszych produktach i wciąż przesuwamy granice możliwości tych już istniejących. Tym samym zapewniamy naszym produktom najwyższy poziom jakości i wydajności. Modele Kontrapunkt i MC Jubilee wyznaczyły standardy na rynku i należą do naszych najpopularniejszych wkładek. Mimo to Ortofon zdecydował się na opracowanie nowej serii zawierającej jeszcze ambitniejsze rozwiązania.

Dzięki wdrożeniu kobaltowo-żelaznych nabiegunników, nowemu ulepszonemu procesowi nawijania na twornik, zastosowaniu w modelach wytłaczanej aluminiowej obudowy, a także innym modyfikacjom, byliśmy w stanie odkryć nowe możliwości odczytu analogowych informacji. Zdecydowaliśmy się również na stworzenie jak najbardziej kompletnej gamy wkładek, co zaowocowało opracowaniem modelu Cadenza Mono z ruchomą cewką, dzięki czemu odpowiedzieliśmy najpełniej na oczekiwania naszych klientów - pasjonatów płyt winylowych.

Każda z pięciu wkładek serii Cadenza ma swoją indywidualną ekspresję dźwiękową, a wszystkie pięć modeli razem stanowi całość złożoną z pięciu klasycznych wariacji:

  • MC Cadenza Mono to prawdziwie monofoniczna wkładka do odtwarzania monofonicznych mikrorowkowych płyt winylowych
  • MC Cadenza Red dostarcza otwarty, dynamiczny dźwięk niepozbawiony ciepła
  • MC Cadenza Blue dodaje więcej dynamiki i rozdzielczości, brzmi bardziej otwarcie i wydobywa więcej detali
  • MC Cadenza Bronze dodaje jeszcze więcej szczegółów i rozdzielczości, jednakże w bardzo zrównoważony sposób, z poszanowaniem dla poszczególnych elementów
  • MC Cadenza Black jest najlepsza ze wszystkich, podąża za rytmem z wyjątkową rozdzielczością i zapewnia dokładny wgląd w każde nagranie

 

Cadenza

Kadencja (słowo pochodzące z włoskiego „Cadenza”) to ta część koncertu na instrument solowy i orkiestrę, w którym orkiestra przestaje grać, pozostawiając twórczą swobodę soliście bez ścisłych ram czasowych. Kadencja może być wcześniej rozpisana lub całkowicie improwizowana. To zazwyczaj najbardziej skomplikowana i wirtuozerska partia instrumentu solowego w trakcie całego utworu. Po zakończeniu kadencji powraca orkiestra by zakończyć pierwszą część koncertu.

W XIX wieku już sami kompozytorzy zaczęli w całości komponować kadencje. W wypadku niektórych utworów, które skomponowane zostały z myślą o improwizowanej kadencji, zaczęto dodawać gotowe, aby solista mógł zawczasu dobrze je przećwiczyć. Niektóre z nich stały się tak powszechnie grane przez solistów, że z czasem stały się częścią integralną utworu.

Napięcie wyjściowe przy 1 kHz 5 cm/sec 0,33 mV
Balans kanału < 0,8 dB
Separacja kanału przy 1 kHz > 27 dB
Separacja kanału przy 15 kHz > 20 dB
Zakres częstotliwości przy -3 dB 20 - 60.000 Hz
Pasmo przenoszenia 20 kHz - 20 kHz - +1,5/0
Zdolność trackingu przy 315 Hz przy zalecanej sile śledzenia *) 90 µm
Podatność dynamiczna 16 µm/mN
Typ igły Nude Shibata na wsporniku z boru
Promień końcówki igły r/R 6/50 µm
Zakres siły śledzenia 2,0-2,5 g (20-25 mN)
Zalecana siła śledzenia 2,3 g (23 mN)
Kąt nachylenia igły 20º
Impedancja wewnętrzna, rezystancja DC 5 Ohm
Zalecana impedancja cyklu ładunkowego 10 Ohm
Materiał korpusu wkładki stal nierdzewna, aluminium
Kolor wkładki brązowy/czarny
Masa wkładki 10,7 g

*) Typowa wartość