GRANDIOSO G1

Generator sygnału zegarowego
  • Cena netto: 92 682,93 zł / szt. 114 000,00 zł / szt.

Grandioso G1 to generuje impulsy, które są wykorzystywane jako sygnał odniesienia dla wszystkich obwodów cyfrowych. Każdy element sprzętu cyfrowego ma wbudowany oscylator zegarowy, a wysokiej jakości zegar jest niezbędny do precyzyjnego przetwarzania sygnałów bez zakłóceń. Generator sygnału zegarowego Grandioso G1 to zewnętrzne urządzenie zegarowe zaprojektowane do dostarczania precyzyjnego czasu do urządzeń cyfrowych (takich jak transport, przetwornik cyfrowo-analogowy, odtwarzacz Super Audio CD lub sieciowy odtwarzacz audio) wyposażonych w dedykowane złącza wejściowe. G1 może dostarczać sygnały zegarowe o znacznie wyższym stopniu stabilności niż zegary wbudowane, a tym samym znacznie poprawia jakość dźwięku.

Precyzyjny oscylator

Niezwykle precyzyjny oscylator rubidowy amerykańskiej produkcji o precyzji na poziomie ± 0,05 ppb lub ± 0,00005 ppm jest wykorzystywany jako element główny tego urządzenia precyzyjnie mierzącego czas. Moduł oscylatora został wyprodukowany zgodnie z wymagającymi zarządzeniami marki ESOTERIC, gdzie jakość dźwięku i stabilność mają najwyższy priorytet. Grandioso G1 przyczynia się do znaczącej poprawy jakości dźwięku, jakiej można oczekiwać od najlepszego modelu z serii generatorów zegara głównego marki Esoteric.

Wzmacniacz sygnału zegara

Sygnał zegara jest wyprowadzany przez cztery nowo zaprojektowane wzmacniacze sygnału zegara, z których każdy ma osobny regulator zasilania i wpływa znacząco na zwiększenie zasięgu. Zastosowane zostały szybkie tranzystory o doskonałej wydajności wysokich częstotliwości, które doskonale nadają się do generowania cyfrowych sygnałów, dla których wymagana jest wysoka dokładność. W połączeniu z wytrzymałym zasilaczem obwody te przyczyniają się do znacznej poprawy jakości dźwięku, zapewniając precyzyjny i stabilny sygnał dla urządzeń audio.

Cztery terminale wyjściowe zegara 10 MHz i tryb „Adaptive Zero Ground”

Jednostka oferuje cztery terminale, które wysyłają sygnał sinusoidalny 10 MHz, i jest wyposażona w nowy tryb „Adaptive Zero Ground”, który aktywnie reguluje sygnał masy do 0 woltów. To rozwiązanie znacznie redukuje szum spowodowany zmianami napięcia uziemienia. Przełączniki z tyłu urządzenia pozwalają przełączyć się między trybem adaptacyjnym a trybem normalnym dla każdego terminala wyjściowego i pozwalają użytkownikowi wybrać metodę sterowania wzmacniaczem, która jest odpowiednia dla preferencji odsłuchowych słuchacza.

Uwaga: Grandioso G1 to jednostka dedykowana do wyjścia 10 MHz i może być podłączona tylko z kompatybilnymi urządzeniami.

Zasilacz

Nowo zaprojektowany zasilacz został wykorzystany w celu maksymalizacji wydajności wzmacniaczy sygnału. Ponadto osobny moduł regulatora zasilania przypisany do każdego z czterech wzmacniaczy został zastosowany w celu zwiększenia niezależności każdego kanału. Wzmacniacz i zasilacz są również podzielone na bloki i połączone najkrótszymi możliwymi ścieżkami, zapewniając czyste i mocne zasilanie. W urządzeniu główną jednostką zasilającą jest duży transformator toroidalny, a do sterowania cyfrowego służy dedykowany transformator El. Seria wielu kondensatorów jest wykorzystywana w obwodzie filtra wygładzającego, a diody barierowe Schottky'ego są używane do szybkiej odpowiedzi wspierającej prędkość przetwarzania cyfrowego, co wpływa na dokładność generowania sygnału zegara.

Zewnętrzne wejście 10 MHz / 1 pps

Sygnał referencyjny 10MHz lub 1 pp można wprowadzać zewnętrznie przez podłączenie urządzeń, takich jak odbiornik GPS do zewnętrznego terminalu wejściowego. Wewnętrzny oscylator rubidowy jest zsynchronizowany z zegarem o wyższej częstotliwości środkowej odbieranym z satelity, co wpływa na wyższą stabilność oscylacji niż w przypadku oscylatora wbudowanego w zewnętrzny odbiornik GPS.

Autorskie kable koaksjalne ze złączem SMA

Całe najważniejsze wewnętrzne okablowanie urządzenia wykorzystuje połączenia z niestandardowymi kablami koaksjalnymi najwyższej jakości. Kable te charakteryzują się pozłacanymi złączami SMA zgodnymi z MIL, które zostały opracowane specjalnie do transmisji wysokich częstotliwości. Ponadto wyróżniają się oryginalnie frezowanymi mosiężnymi zaciskami BNC zaprojektowanymi przez ESOTERIC w celu uzyskania bezpiecznego połączenia minimalizującego utratę sygnału.

Funkcja Preheat (stand by)

Z tyłu urządzenia znajduje się przełącznik, który przełącza między trybem, który całkowicie wyłącza system po wyłączeniu zasilania, a zalecanym trybem Preheat, który nadal dostarcza energię do wewnętrznego oscylatora rubidowego. Utrzymywanie rubidu w trybie gotowości skraca czas oczekiwania po włączeniu zasilania i umożliwia natychmiastowe uzyskanie pełnej wydajności urządzenia.

Konstrukcja obudowy

Precyzyjny charakter oscylatora rubidowego sprawia, że jest on delikatny i podatny na wibracje zewnętrzne. W związku z ryzykiem pojawienia się zakłóceń zewnętrznych, Esoteric zwrócił szczególną uwagę na konstrukcję obudowy. Dolna część ramy przyjmuje strukturę dwuwarstwową złożoną z dwóch stalowych płyt, a transformator mocy i inne komponenty są przymocowane do oddzielnych warstw. Zapobiega to interferencji między sąsiednimi komponentami. Jednostka posiada grubą i bardzo sztywną obudowę wykonaną z aluminium oraz opatentowane nóżki (patent nr 40750477 JP), które dodatkowo minimalizują wibracje.

Clock outputs CLOCK OUT 44.1 kHz setting 44.1, 88.2, 176.4, 352.8, 705.6 kHz
1.4112, 2.8224, 5.6448, 11.2896, 22.5792 MHz
48 kHz setting 48, 96, 192, 384, 768 kHz
1.536, 3.072, 6.144, 12.288, 24.576 MHz
Both settings 100 kHz, 10 MHz
Connectors BNC coaxial (75 Ω)
Output level Rectangular wave (TTL level / 75 Ω)
10MHz OUT 10 MHz
Connectors BNC coaxial (50 Ω)
Output level Sine wave : 0.5 ± 0.1 Vrms / 50 Ω
Master clock input Input frequency Rb+EXT1pps mode 1pps signal (GPS precision or better)
Rb+EXT10M mode 10MHz (GPS precision or better)
EXT 10M-IN mode 10 MHz (within ±10 ppm)
Connector BNC coaxial (50 Ω)
Input levels 10MHz Sine wave: 0.5-1.0 Vrms/50 Ω
Square wave:1.5-3.0 Vpp/50 Ω
1pps signal Positive pulse,TTL level/100 kΩ
Output clock
stabilization (approximate time
in minutes)
Until oscillator stabilizes after power turned on 10
PLL locking time 1
Frequency stability Within ±0.1 ppb (-20°C to +65°C)
Frequency precision Within ±0.05 ppb (when shipped new)
General Power supply AC 230V, 50Hz
AC 120V, 60Hz
AC 220V, 60Hz
Power consumption 85W (while warming up)
28 W (when stable)
Dimensions
(W x H x D)
(including protrusions)
445 x 131 x 360 mm
(17 1/2″x 5 1/8″x 14 1/8″)
Weight 13kg (28 1/2 lbs)
Included accessories Power cord x 1, Owner's manual x 1, Warranty card x1
- This product is available in three different power supply variations shown in the chart above. Make sure that the voltage shown on the rear panel matches the AC line voltage in your area.
- the shape of the AC inlet and plug of the supplied power cord depends on the voltage rating and destination country.