Testy JL Audio E-Sub e112

08-12-2020

JL Audio E-Sub e112 na theabsolutesound

„Wygląda na to, że JL Audio e112 złożył przysięgę Hipokratesa: po pierwsze, nie szkodzić. e112 podąża za tym powiedzeniem na dwa sposoby. Po pierwsze, jego wewnętrzna zwrotnica jest niezwykle czysta i przejrzysta. Po drugie, ten subwoofer nie zwraca na siebie uwagi, obciążając muzykę nadmiernym renderowaniem dołu. Już same te cechy uczyniłyby e112 wyjątkowym. Ale ten subwoofer podnosi doskonałą jakość dźwięku jeszcze o kilku stopni, odtwarzając dynamikę, strukturę dźwięku i niuanse tonalne w grze na basie akustycznym lub elektrycznym. Pomimo zwinności i szybkości e112 zapewnia również niesamowity autorytet w najniższym zakresie. To właśnie połączenie finezji i mocy sprawia, że model e112 tak wyróżnia się na zatłoczonym polu - i to za wyjątkowo przystępną cenę.”

Czytaj cały test »

JL Audio E-Sub e112 na soundstagehifi

„Najpierw przesłuchałem utwór ("O Come, O Come, Emmanuel", z płyty Enya „And Winter Came” ) z wyłączonym subwooferem i usłyszałem wyraźny obraz i szeroką scenę dźwiękową, która rozciągała się od ściany do ściany. Magico (S1s) bez problemu wypełniły mój pokój bogatym, pełnym dźwiękiem, a oferowana przejrzystość była na bardzo wysokim poziomie. Kiedy dodałem do miksu E-Sub e112, po raz pierwszy zauważyłem jeszcze pełniejsze „zdjęcie” Enyi umieszczonej stabilnie w centrum sceny dźwiękowej.

Wizerunek piosenkarki był wierniej zwymiarowany, co przynajmniej częściowo przypisuję pogłębieniu sceny dźwiękowej. Było większe ogólne otulenie – dźwięk był bardziej otaczający – muzyką rozchodzącą się we wszystkich kierunkach. Chociaż bas w tym utworze nie ma uderzenia odczuwalnego fizycznie, sub dodaje mu subtelny, ale ważny fundament. Model e112 był w stanie to wszystko odtworzyć bez zwracania na siebie uwagi. Dopiero gdy go wyłączyłem, zauważyłem, że był włączony.”

Jeff Fritz

Czytaj cały test »

TEST JL Audio e112 w hometheaterschack

„W JL Audio pracują bardzo utalentowani ludzie. Często zastanawiałem się, dlaczego ich subwoofery są drogie, a po wysłuchaniu jednego zrozumiałem, dlaczego mogą żądać wyższej ceny. To bez wątpienia bas dla wybrednej osoby nie ma co do tego wątpliwości. Kontrola i wierność, którą E112 jest w stanie zapewnić, była olśniewająca, na pewno jest to rodzaj basu, którego pragnę, a jednak ten model jest zaledwie z linii produktów „dla początkujących”. Jest trochę drogi jak na obowiązujące standardy, ale jeśli umiesz bujać się w rytm, to Twoje uszy na pewno Ci podziękuję. Dostojny i opanowany, to słowa, które nie często kojarzone są z subwooferem, ale w tym przypadku są jak najbardziej trafne. Dodajmy do tego: precyzję i dynamikę, i mamy wszystko co doskonale opisuje JL Audio E112.”

Czytaj cały test »

Powiązane produkty:

e112 Czarny Połysk
JL Audio

e112 Czarny Połysk

Subwoofer aktywny
e112 Czarny Jesion
JL Audio

e112 Czarny Jesion

Subwoofer aktywny