Absolute 845

Wzmacniacz lampowy

Wzmacniacz Absolute 845 posiada doskonałą wydajność i równie intrygujący design. Ważący około 90kg, Absolute jest bezkompromisowym dziełem, które reprezentuje najwyższy poziom wierności dźwięku. Cztery lampy 845 i liczne wyjątkowe komponenty zapewniają dźwięk, który jest realistyczny i niesamowicie szczegółowy.

Popularny amerykański magazyn The Absolute Sound po raz pierwszy wybrał Absolute 845 jako najlepszy produkt roku w 1994. Po ponad 20 latach, Absolute jest nadal pierwszym w rankingu ogólnym wzmacniaczem lampowym z wynikiem wyższym niż jakikolwiek inny wzmacniacz. Żaden inny produkt audio nie był tak długo w czołówce tej klasy.

Najważniejsze cechy:

lampy: 4x 845, 6x ECC82, 2x ECC83
wzmacniacz klasy A

Funkcjonalność

Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.

Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.

W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.

Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.

Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.

Oddzielne przedwzmacniacze stereo i końcówki mocy stereo to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.

Typ Zintegrowany wzmacniacz lampowy dual mono
Konstrukcja  Single ended w czystej klasie A
Moc wyjściowa 40 W / kanał
Impedancja wyjściowa 4-8Ω
Wejścia 5 line, 2 tape
Impedancja wejściowa 47 kΩ
Wyjścia 2 tape, głośnikowe bi-wiring
Współczynnik sprzężenia zwrotnego 10 dB
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 30 kHz
Lampy 4 x 845, 6 x ECC82, 2 x ECC83
Pobór mocy 700 VA
Wymiary (S x W x G) 80.5 x 28 x 60.5cm
Waga 90,00 kg